Konferencja "Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu"

Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu - konferencja

Dopełnieniem oferty targowej jest konferencja "Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu". Od lat jej uczestnicy poszerzają wiedzę dotyczącą dobrych praktyk inżynierskich i produkcyjnych stosowanych w polskim i europejskim przemyśle. Podczas konferencji dogłebnej analizie poddajemy tematy związane z aktualnymi trendami w obszarze utrzymania ruchu, strategiami zarządzania, optymalizacją procesów, kosztów i rozwiązań technicznych.

Środa, 02.10.2019 r., Sala konferencyjna LWÓW

09:30 Rejestracja Uczestników, poranna kawa

10:00 Otwarcie Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu

10:00 – 10:30   Michał Wolak, Lean Action Sp. z o.o., Zarządzanie wizualne - w Japonii i w polskich firmach

 • Zarządzanie wizualne w Japonii i japońskich fabrykach.
 • Przyczyny powstania techniki zarządzania wizualnego.
 • Przykłady zarządzania wizualnego w polskich firmach.
 • Obszary zastosowania.
 • Korzyści dobrego wdrożenia zarządzania wizualnego.


Michał Wolak, Lean Action

Michał Wolak, Lean Action

Doświadczony trener, inspirujący coach, skuteczny konsultant. Przeprowadził ponad 4000 godzin szkoleń w trzech obszarach kompetencji: skutecznej komunikacji i asertywności,  umiejętności liderskich, metod i technik Lean Management. Skuteczny Lean konsultant, wdrożył techniki Lean w firmach produkcyjnych, jak i usługowych. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z: Dr. Oetker, Biomed, Dubiel Vitrum, Kopex, Raben Transport, Stolbud Włoszczowa, TM Technologie, Weba-Okna, Meblomet, Lufthansa Global Business Servicess.

10:45 – 11:30   Aleksander Wyciślik, Continuous Improvement Manager, LEAR Corporation Poland, 7150 dowodów zmiany Kultury Organizacyjnej

 • Jak zbudować efektywny i wydajny system Sugestii Pracowniczych.

 • Jak zaangażować Pracowników wszystkich szczebli struktury organizacyjnej.

 • Jak odkryć ukryty potencjał Organizacji.


ALEKSANDER-WYCISLIK-LEAR

Aleksander Wyciślik, Continuous Improvement Manager, LEAR Corporation Poland

Doświadczony Manager w obszarach doskonalenia procesów oraz wdrażania Lean Management, certyfikowany Trener, MBA Executive. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej, w roli Konsultanta wspierał m.in  Avantor Performance Materials Poland S.A. , Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A., Grupa Kopex i wielu innych. Główne kompetencje oraz doświadczenia to budowa zwycięskich strategii wdrożeń Lean Management, zmiana kultury organizacyjnej, prowadzenie warsztatów oraz szkoleń dla Pracowników wszystkich szczebli struktury organizacyjnej w zakresie narzędzi i metodologii Lean Management (5S, SMED, TPM, VSM, VM, PPS).


11:30 – 12:00   Marek Wzorek, ecoCoach, Jak robotyka, cyfryzacja, Industry 4.0 oraz pełnia człowieczeństwa połączy się w przyszłych nowoczesnych firmach i jak to się już teraz dzieje w Turkusowych Organizacjach?

 • Czym wyróżniają się Turkusowe Organizacje?
 • Jak zmiana struktury organizacyjnej i innowacja w zarządzaniu wpływa na wyniki przedsiębiorstwa?
 • Jak mogą wyglądać przyszłe, nowoczesne firmy które łączą ze sobą najnowsze technologie, robotykę, internet rzeczy wraz z potrzebami duchowymi, mentalnymi i fizycznymi człowieka?​

MAREK-WZOREK-ECOCOACH

Marek Wzorek, ecoCoach

Executive, biznes i turkus coach, przedsiębiorca, wykładowca, wieloletni menadżer, praktyk zarządzania i tworzenia turkusowych organizacji oraz samo-zarządzania. Autor książki „Od hierarchii do turkusu, czyli jak zarządzać w XXI wieku”. Ma 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji. Wieloletni prezes firmy igus sp. z o.o., którą rozwinął od 8 do 100-osobowego zespołu, wprowadzając turkusowy styl zarządzania i budując kulturę przedsiębiorczości, samo-zarządzania i tworząc kolejnych liderów. Założył firmę ecoCoach, jako turkusową organizację, która wspiera inne zespoły i firmy na drodze do turkusu i tworzenia turkusowej kultury organizacyjnej. Obecnie wspiera innych prezesów, dyrektorów, właścicieli firm w rozwijaniu biznesu i w tworzeniu kolejnych liderów.

12:00 – 13:00   Przerwa na zwiedzanie stoisk


13:00 – 13:40   Piotr Bonarski, Operation Manager, Haerter Technika Wytłaczania, Wdrożenie i Utrzymanie Systemu Zarządzania Energią jako sposób na oszczędności systemowe

 • Budowanie świadomości oszczędzania energii

 • Gaś światło! Zakręć wodę! Wyłącz klimę - włącz grzejnik!

 • Jak prowadzić ludzi, by system się opłacał 

 • Problemy podczas wdrażania systemu

 • Jak zadbać o system, by „sam” się nadzorował.


Piotr Bonarski, Operation Manager, Haerter Technika WytłaczaniaPiotr Bonarski, Operation Manager, Haerter Technika Wytłaczania

Ukończył Politechnikę Wrocławską - wydział mechaniczny w specjalności organizacja produkcji. Przez ostatnie 15 lat pracował między innymi w zakładach produkcyjnych Whirlpool, Winkelmann, Lear Corporation, Hoerbiger Automotive. Obecnie piastuje stanowisko Operation Managera w firmie Haerter Technika Wytłaczania w Legnicy. Jego pasją jest szukanie metod, narzędzi i rozwiązań usprawniających sprawne zarządzanie działem, obszarem, firmą, łącząc zdobycze wiedzy teoretycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.13:40 – 14:10   Łukasz Manowiecki, Signify Poland Sp. z o.o., Rozwiązania IoT w oświetleniu przemysłowym.

 • Inteligentne Systemy Oświetleniowe LED a Przemysł 4.0

 • Światło jako usługa / Oświetleniowy outsourcing – co to jest i dla kogo

 • Wybrane realizacje w Polsce i na Świecie – Zakład BAT i inne.

Łukasz Manowiecki, Signify Poland Sp. z o.o.Łukasz Manowiecki, Signify Poland Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Karierę rozpoczynał wdrażając rozwiązania sterowania dla największych polskich zakładów produkcyjnych. Od kilkunastu lat związany z produkcją i rozwiązaniami dla zarządzania i optymalizacji produkcji. Posiada bogate doświadczenie w zakresie rozwiązań automatyki przemysłowej i oświetleniowej. Przez kilka ostatnich lat zajmował stanowisko Business Development Manager identyfikując i adresując potrzeby klientów biznesowych w obszarze produkcji i utrzymania ruchu. Obecnie w Signify odpowiedzialny za budowanie strategii segmentu przemysłowego oraz rozwój biznesu Inteligentnych Systemów Oświetleniowych LED.

14:10 – 15:00   Piotr Motyka, Project Management Officer, Haerter Technika Wytłaczania, Symbioza działów technicznych i produkcyjnych przy wdrożeniu Lean Manufacturing oraz korzyści ekonomiczne z niej wynikające.

 • Elementy Lean Manufacturing.

 • Analiza kluczowych wskaźników potwierdzających skuteczność systemu.

 • Podział zadań i wpływ na wdrożenie TPM i SMED.

 • Korzyści które można osiągnąć przez symbiozę działów podczas wdrożenia Lean Manufacturing.

Piotr Motyka, Project Management Officer, Haerter Technika Wytłaczania

Piotr Motyka - Project Management Officer, Haerter Technika Wytłaczania

Ekspert odpowiedzialny w firmie Haerter za wdrożenie filozofii Lean Manufacturing oraz controling produkcyjny. W ostatnich latach pracował między innymi w Winkelmann sp. z o.o., Case Tech (obecnie Viskase) oraz jako niezależny konsultant. Prowadzi projekty doskonalące systemy produkcyjne dla firm z branży tekstylnej, samochodowej, kosmetycznej i w przemyśle ciężkim, w Polsce oraz za granicą. Lider licznych projektów optymalizacyjnych, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za osiągniecia. Pasjonat filozofii Lean Manufacturing i Six Sigma, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.


Czwartek, 03.10.2019 r., Sala konferencyjna LWÓWLista: Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu

09:30 - 10:00   Poranna kawa

10:00 – 10:30   Andrzej Kulik, Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Majątkiem i Utrzymania Ruchu,  Czwarta generacja utrzymania ruchu i zarządzanie majątkiem technicznym w aspekcie Przemysłu 4.0.

 • Sektor produkcyjny w Polsce – podejście do Przemysłu 4.0

 • Czwarta generacja UR i Przemysł 4.0

 • Strategie UR a technologie IIoT (Przemysłowy Internet Rzeczy).

 • Jak Przemysł 4.0 może poprawić czas działania i niezawodność.


Andrzej Kulik, Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Majątkiem i Utrzymania Ruchu

Andrzej Kulik, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Majątkiem i Utrzymania Ruchu

Posiada ponad trzy dekady doświadczenia, nabytego w głównych gałęziach przemysłu, na stanowiskach inżynierskich i kierowniczych, w przedsiębiorstwach o statusie WCMM (World Class Maintenance Management) znajdujących się w Republice Południowej Afryki i Arabii Saudyjskiej. Jego biegłość w prewencyjnych, predykcyjnych oraz proaktywnych strategiach UR sprawia, że szybko szacuje i rekomenduje odpowiednie połączeń taktyk, które przynoszą efekty w postaci niskich kosztów utrzymania ruchu i zapewnienia maksymalnego poziomu  niezawodności i dostępności procesu.


10:30 – 11:00   Andrzej Krótki, Instytut Doskonalenia Produkcji. Jak się po ludzku dogadać z maszyną

 • Gdzie leży problem w efektywności.

 • Jakie bariery mamy do pokonania.

 • Czego możemy się nauczyć od swojego samochodu?

 • Antidotum dla skuteczności naszej i maszyn


Andrzej-KrotkiAndrzej Krótki, Instytut Doskonalenia Produkcji

Współwłaściciel Instytutu Doskonalenia Produkcji, Dyrektor ds. Rozwoju, autor bestselleru branżowego: "Skuteczny Lider Lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać". Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Dotychczas pomagał usprawniać się m.in.: KGHM – Huta Miedzi Głogów, FAM S.A., Raben Transport, Newag, Jamar, FTT Wolbrom, Nutricia, Docdata i Kirchhoff, GELDBACH, DRAMERS.

11:00 – 11:30   Michał Komorowski, TAP Maintenance Engineer, Nestlé Purina Petcare France, Predykcyjne Utrzymanie Ruchu – jak zapobiegać a nie naprawiać

 • Kto odpowiada za ten proces i jakie powinien mieć kompetencje.

 • Struktura procesu i dobranie strategii eksploatacyjnej.

 • Systemy zarządzania awariami – jak gromadzone są dane i jak na ich podstawie organizowanie są działania zapobiegawcze.

 • Monitorowanie i wibrodiagnostyka maszyn - istotnym elementem związanym z podniesieniem ich wydajności i dyspozycyjności


Michał Komorowski, TAP Maintenance Engineer, Nestlé Purina Petcare FranceMichał Komorowski, TAP Maintenance Engineer, Nestlé Purina Petcare France

Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze utrzymania ruchu, które zdobywał jako inżynier utrzymania ruchu, inżynier ds. niezawodności, planista UR, kierownik UR oraz magazynu technicznego. Brał udział w wielu projektach związanych z doskonaleniem struktur UR, optymalizacji kosztów UR, przygotowaniem strategii Planned Maintenance na greenfiledzie, a w tym wdrożenie oprogramowania klasy CMMS, oraz budowanie działu diagnostycznego. Obecnie wysiłki kieruje w stronę Predictive Analytics i Machine Learning w celu udoskonalania diagnostyki maszyn i urządzeń.


11:30 – 12:00   Przemysław Czapski, Application Engineer, HBM Prenscia. Utrzymanie Ruchu w oparciu o Niezawodność – ocena dojrzałości organizacji na przykładach

 • Piramida zdolności organizacji

 • Strategia zarządzania w zależności od dojrzałości

 • Dokumentacja zdobywanej wiedzy

 • Przykłady z przemysłu chemicznego i energetycznego


Przemysław Czapski, HBM PrensciaPrzemysław Czapski, HBM Prenscia

Trener i konsultant w obszarze niezawodności i utrzymania ruchu, analizie danych przeżycia, modelowaniu i analizowaniu systemów. Razem z zespołem HBM Prenscia pomaga wprowadzać i usprawniać procesy w oparciu o RCM i DfR u klientów z przemysłu samochodowego, przetwórczego, górniczego i innych. Absolwent wydziału Mechatroniki Politechnik Warszawskiej i posiadacz certyfikatu CRP - Certified Reliability Professional. Prezenter i autor publikacji poruszających zagadnienia LDA, RCM, Industry 4.0.
12:00 – 13.30   Przerwa na zwiedzanie stoisk

13:30 – 13:50   Tomasz Dąbrowski, QRmaint, Jak wdrożyć system CMMS by nie żałować tego w przyszłości - case studies

 • Jak dobrze przygotować się do skutecznego wdrożenia systemu CMMS i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań?

 • Błędy popełniane podczas analizy przedwdrożeniowej i przy wyborze systemu CMMS.

 • Jak przekonać pracowników do zmiany przyzwyczajeń w zakresie wykorzystania systemów CMMS do utrzymania ruchu.

 • Przykłady wdrożeń.

 • Dlaczego stan łożysk jest krytyczny dla maszyn wirnikowych?

 • Nieskuteczność norm drgań w przypadku diagnostyki łożysk.

 • Czy widmo drgań naprawdę wykrywa stopień uszkodzenia łożysk ?

 • Pomiar drgań na wysokich częstotliwościach jako jedyna, w pełni skuteczna technologia do oceny stanu łożysk tocznych na ruchu.

 • Koszty bezpośrednie awarii – czy naprawdę najważniejsza strata w przypadku awarii łożysk ?

 • Rzeczywiste obniżenie kosztów pośrednich i brak utraty wpływów dzięki pełnej diagnostyce łożysk.


Andrzej Skrzypkowski, właściciel AS Instrument PolskaAndrzej Skrzypkowski, właściciel AS Instrument Polska

Właściciel firmy AS Instrument Polska od września 2002. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydział Mechaniczny Technologiczny (aktualnie Inżynierii Produkcji). Obecnie wyłączny przedstawiciel w Polsce firmy szwedzkiej SPM Instrument AB (przyrządy i systemy do diagnostyki maszyn) oraz autoryzowany przedstawiciel Easy-Laser AB (systemy laserowe).
14:15 – 14:45   Igor Łęgowski, PROMAKO, Zwrot z inwestycji w prewencyjny pomiar on-line drgań maszyn na przykładach.

 • Dlaczego prosty pomiar drgań?

 • Funkcjonowanie systemu WesenseAll.

 • Przypadek 1 - system pomiaru drgań on-line a efektywne podnoszenie wskaźnika OEE.

 • Przypadek 2 - prewencyjna kontrola drgań w przekładni.

Igor Łęgowski, PROMAKO

Igor Łęgowski, PROMAKO

Inżynier przemysłowy i trener Six Sigmy. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej – Robotyka. Zajmuje się optymalizacją procesów, nie tylko produkcyjnych, ale też usługowych i logistycznych. Pracował między innymi w Philips i SGL Carbon, gdzie wdrażał rozwiązania szczupłego wytwarzania w zakresie produkcji i logistyki. Następnie kierował zespołami i projektami w firmach z branży chemicznej, automotive, bankowości i logistycznej. Stworzył i współzarządza spółką oferującą system zdalnego pomiary drgań WeSenseAll wspierający działania TPM.


14:45   Zakończenie i podsumowanie Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu.

Koszty uczestnictwa *

Koszt udziału jednej osoby pod warunkiem nadesłania formularza zgłoszeniowego i uiszczenia opłaty do 31.08.2019 r.

475 zł + VAT

Koszt udziału jednej osoby pod warunkiem nadesłania formularza zgłoszeniowego i uiszczenia opłaty od 01.09.2019 r.

575 zł + VAT

Koszt uczestnictwa dla Studentów **

200 zł + VAT

KUP-BILET-ONLINE

*Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzający udział, przerwę kawową, wstęp na targi MAINTENANCE i SYMAS®, katalog targowy.

**Zgłoszenie należy przesłać wraz z kserokopią ważnej legitymacji studenckiej.